American Contract Bridge League (ACBL)Back to HomeAbout ACBL
Your Best Partner in Bridge

District and Unit Web Sites

On this page you will find links to district and unit web sites. If you are aware of a link that we are missing or a "dead" link please notify the ACBL webmaster. Thanks for your help in keeping this page up to date.

District 1 - Eastern Canada - Leo Weniger
Montreal
Quebec
Eastern Ontario & Outaouais
Canadian Maritime
Lique de Br St-Laurent-Sag-Lac
Acadian

Back to top

District 2 - Ontario, Manitoba, Bermuda - Paul Janicki
Ontario
Manitoba
Bermuda
Sault International
Northwestern Ontario
Northeastern Ontario
Trent Valley
Southwest Ontario Bridge Association

Back to top

District 3 - Eastern New York (not New York City), Northern New Jersey - Glenda Calkins
North Jersey
Capital District
New Jersey
156
Adirondack
Dutchess County
Westchester
Hudson Valley

Back to top

District 4 - Central New York, Eastern Pennsylvania, Delaware, Southern New Jersey - Craig Robinson
Central New York
Northeastern Pennsylvania
Berks-Montgomery
Lehigh Valley
Philadelphia
Central Pennsylvania
Delaware
Susquehanna

Back to top

District 5 - Western PA, Eastern OH, Western NY, Western MD, Northern West VA - Sharon Fairchild
107
Akron
Youngstown
Western New York
Northern Ohio
127
Erie
129
New York - Pennsylvania
Pittsburgh
148
West Virginia
177
Western Maryland
185
Allegheny Mountain
McKinley
226
Northwestern Pennsylvania
229
West Pennsylvania-Tri County

Back to top

District 6 - Washington, DC, Virginia & Maryland - Margot Hennings
Richmond Bridge Association
Virginia Peninsula
Maryland
Piedmont Virginia
Virginia State
Washington
Northern Virginia
Southwest Virginia

Back to top

District 7 - North Carolina, South Carolina, Georgia and eastern Tennessee - Bob Heller
Georgia State
118
Wilmington
North State
Charlotte
South Carolina
Tennessee Valley
Central Carolina
Western North Carolina
Bright Leaf
Georgia Coastal
Southeastern Tennessee
Northwest North Carolina
Low Country of South Carolina

Back to top

District 8 - St. Louis, Northern Indiana, Central and Southern Illinois & Paducah - Georgia Heth
St Louis
154
Northern Indiana
Central Illinois
223
Southern Illinois-Paducah
239
Northwestern Illinois

Back to top

Sun Coast Bridge Association
Florida
Northwest Florida
Central Florida
Gold Coast

Back to top

District 10 - Mid-South Bridge Conference - Russ Jones
Louisiana
Mississippi
Tennessee
Alabama
Central Arkansas
170
Shreveport
Central Tennessee
Mississippi Gulf Coast
182
Baton Rouge
211
Northeast Louisiana
Hub
South Alabama
221
Southwest Louisiana
North Alabama

Back to top

District 11 - Kentucky, Western Ohio, Central Indiana & West Virginia - Beth Reid
Louisville
Central Ohio
Cincinnati
Central Indiana
Miami Valley
Blue Grass
Southern Indiana and Western Kentucky
227
West Virginia-Appalachian

Back to top

District 12 - Most of Michigan, Northwestern Ohio - Dennis Carman
105
Northwestern Ohio
137
Michigan
195
Western Michigan
200
Eastern Michigan
Southern Michigan

Back to top

District 13 - Chicago, Wisconsin & Upper Michigan - Suzi Subeck
Chicago
Wisconsin-Upper Michigan
Greater Milwaukee

Back to top

District 14 - Iowa, Minnesota, North & South Dakota and Nebraska - Sharon Anderson
103
Minnesota Gopher
104
North Dakota
South Dakota
Iowa
Viking Bridge
Nebraska
Hawkeye
235
Northwest Iowa
Cornhusker

Back to top

District 15 - Southwest Missouri, Kansas, Oklahoma, Western Arkansas & Northern Texas - Phyllis Harlan
101
Southwest Missouri
Kansas City
Kansas State
Tulsa
Sooner
Top of Texas
Northeast Kansas
Western Arkansas

Back to top

District 16 - Most of Texas, All of Mexico - Dan Morse
San Antonio
Mexico
Houston
Dallas
Fort Western
South Texas
Llano Estacado
Sabine Neches
Fort Concho
Amistad
Texas Capital
Greater Permian Basin
Fort Phantom
East Texas
Central Texas
Magic Valley
Wichita Falls

Back to top

District 17 - Colorado, New Mexico, Arizona, Southern NV, Eastern Utah, West Texas, Wyoming - Bonnie Bagley - Western Conference Forum
International City
Mesa
Phoenix
Northern Arizona
Tucson
358
Yuma
Boulder
Colorado Springs
Denver
Northern Colorado
Grand Junction
Pueblo
Las Vegas
Albuquerque
376
Carlsbad
377
Clovis
Las Cruces
Los Alamos
382
Roswell
Santa Fe
Alamogordo
421
Cheyenne
422
Laramie

Back to top

District 18 - Western Canada, Idaho, Montana, Wyoming, Utah - Claire Jones
248
Red Deer
Salt Lake City
Ogden
Calgary
Northern Alberta
392
Lethbridge
393
Medicine Hat
395
Coeur D'Alene
Idaho Falls
399
Pocatello
400
Twin Falls
404
Billings
405
Bozeman
406
Butte
408
Great Falls
411
Helena
412
Kalispell
415
Malta
416
Eastern Montana
Missoula
418
Shelby
Casper
573
South Saskatchewan
575
North Saskatchewan

Back to top

District 19 - Alaska, Washington State, British Columbia - Donald Mamula
Anchorage
Farthest North
Southeastern Alaska
Grays Harbor
Parksville
Vancouver
Victoria
Bellingham
Columbia Basin
Everett
Mount Vernon
Olympia
Tri-Cities
Olympic Peninsula
Seattle
Spokane
Sunnyside
Tacoma
Walla Walla
Wenatchee
Yakima
Quesnel
Okanagan
Kootenay

Back to top

District 20 - Washington, Oregon, Northern California, Nevada & Hawaii - Merlin Vilhauer
394
Boise
398
Nampa-Caldwell
452
Vancouver
457
Chico/Paradise
Eureka
460
Sutter Buttes
Nevada County
Redding
The Big Island
Honolulu
471
Wailuku, Maui
Bend
Corvallis
Eugene
481
Grants Pass
Klamath Falls
Jackson County
485
Ontario
Portland
Salem
Seaside
492
Mid-Columbia
493
Tillamook
569
Ukiah
Central Coast

Back to top

District 21 - Northern California and part of Northern Nevada - Bruce Blakely - Western Conference Forum
Carson Tahoe
Reno
Berkeley-El Cerrito-Richmond
San Mateo-Redwood City
Diablo Valley
South County
Livermore Valley
East Bay
Palo Alto
Sacramento
San Francisco
Santa Clara Valley
Marin
Santa Rosa
Stockton
Sonoma Valley
Fresno
Gilroy/Hollister/Morgan Hill
Modesto
Monterey
Turlock-Merced
Santa Cruz

Back to top

513
Anaheim
Bakersfield
Balboa
516
Hi-desert
517
Bishop
518
Ridgecrest
Coronado
525
Saddleback Unit
La Jolla & Beach
Lompoc-Vandenberg
North San Diego County Coastal
Southern Gold Coast
Palm Springs
Inland Valley
536
Inland Empire
Riverside
Dana Harbor
San Diego
San Luis Obispo
541
Santa Ana
Santa Barbara
Santa Maria
Ventura
Visalia
San Diego North County Inland

Back to top

District 23 - California: Los Angeles County - Rand Pinsky

Pomona-Covina
553
Glendale-Verdugo
556
Santa Clarita Antelope Valleys
Long Beach
Pasadena-San Gabriel Valley
San Fernando
562
West Los Angeles
564
Downey-Whittier
Torrance-South Bay

Back to top

District 24 - New York City and Long Island - Alvin Levy
Greater New York
Nassau Suffolk

Back to top

District 25 - New England - Rich De Martino
Eastern Massachusetts
113
Central Massachusetts
Connecticut
Rhode Island
New Hampshire
Vermont
189
Maine
Western Massachusetts

Back to top