ACBL-Wide Charity Game #2

ACBL Wide
11/26/2012


ACBL Wide Charity Mon Eve Session

Section 01

RankNamesScore
1
Virginia Giza, Timberlea NS; Myrtle Moulton, Halifax NS69.17%
2
Jean Mario Longpre, Gatineau QC; Non member, 65.72%
3
Roy Perry, St. John's NL; Non member, 65.53%
4
David Scammell, Truro NS; Non member, 65.11%
5
David Jones, Ottawa ON; Stephane Leblanc, Gatineau QC64.96%

Section 02

RankNamesScore
1
Ann Ledwich - Mercedes Smith, Winnipeg MB64.81%
2
Sue Moore Treble - William Treble, Winnipeg MB63.43%
3
Richard Gray - Wendy Gray, Southampton Bermuda63.19%
4
John Arblaster - Mary-Ellen Barlow, Niagara-Lk ON63.00%
5
Diana Diel, Warwick Bermuda; Margaret Way, Paget Bermuda60.88%

Section 03

RankNamesScore
1
Li Hang Chow, Cedar Knolls NJ; Chorng-Hour Yang, Parsippany NJ66.71%
2
Laura Brill - Rick Goldstein, White Plains NY61.90%
3
Adam Lally, Cold Spring NY; Dana Rossi, Norwalk CT61.31%
4
Barbara Clark, West Orange NJ; Nanci Samuels, Fairfield NJ58.89%
5/6
Vijay Ahuja, Orange NJ; Sam Borenstein, West Orange NJ56.55%
5/6
Alan Green, White Plains NY; Preston Scher, Scarsdale NY56.55%

Section 04

RankNamesScore
1
Margaret Coe, Linwood NJ; Marianne Goff, Margate City NJ67.22%
2
Fred Gillespie, Glen Mills PA; Jess Stuart, West Chester PA66.67%
3
Gerry Parmalee, Rochester NY; Bruce Toder, Fairport NY63.84%
4
Robert Keeney, Lewes DE; John Kinnikin, York PA63.19%
5/6
Greg Burch, Bear DE; Rick Rowland, Wilmington DE60.71%
5/6
Thomas Kramer, Newark DE; Francis Taylor Jr, Coatesville PA60.71%

Section 05

RankNamesScore
1
Cleveland Fleming, Buffalo NY; Ginny Panaro, Snyder NY62.50%
2
Paula Salamone - Miri Salamoneburnett, Buffalo NY57.92%
3
Michael Kisiel Jr, N Tonawanda NY; Alexandra Miller, Depew NY57.08%
4
Dorothy May, Cheektowaga NY; Carolyn Siracuse, E Amherst NY55.00%
5
Leonard Knabelkamp - Nancy Knabelkamp, Cheektowaga NY52.50%

Section 06

RankNamesScore
1
Barack Peled, Reisterstown MD; Tanya Rodich, Gwynn Oak MD68.33%
2
Pete Ekstrand, Crozet VA; Elizabeth Ruehl, Waynesboro VA64.81%
3
Irvin Eberlin, Baltimore MD; Richard Nathanson, Bel Air MD64.58%
4
Arthur Rocklin, Baltimore MD; Toni Rosenblatt, Cockeysville MD62.92%
5
William Fitch - Eva Shaffer, Harrisonburg VA62.04%

Section 07

RankNamesScore
1
Polly Hicks - Thomas Seigle, Jefferson City TN69.00%
2
Kay Joyce - Randy Joyce, Chapel Hill NC67.01%
3
Mary Cantrell, Fitzgerald GA; Non member, 64.58%
4
Katy Hodges, Jefferson City TN; Johanna Parkins, Morristown TN64.50%
5
Linda Hagood - Margo Morrison, Marietta GA62.58%

Section 08

RankNamesScore
1
Mark Daily, Charleston IL; Ronald Diehl, Effingham IL63.89%
2
C Joan Green, Springfield IL; Dariel Richardson, Rochester IL62.20%
3
Kay Cohen - Milton Zlatic, Saint Louis MO61.81%
4
Becky Hubert, St Louis MO; Tom Oppenheimer, Ballwin MO61.51%
5
Jim Heller, Petersburg IL; Ron Sholes, Springfield IL59.79%

Section 09

RankNamesScore
1
Don Caton - Rod Fullerton, Pensacola FL63.89%
2
Rosemary Boden, Fort Lauderdale FL; Betty Triliegi, Palm Springs CA61.31%
3
Betty Kalishman - Sidney Kalishman, Pensacola FL59.72%
4
Sylvia Brill, Sarasota FL; Betty Whidden, Bradenton FL57.24%
5
Lee Weisbord, Bradenton FL; Non member, 57.21%

Section 10

RankNamesScore
1
William Langston, Tupelo MS; Wallace Smith, Corinth MS63.34%
2
Russ Jones - Blake Sanders, Jonesboro AR62.83%
3
Lila Bailey - Lynne Harris, Tupelo MS62.14%
4
Kevin Clark, Franklin TN; Berkeley Montes, Nashville TN61.61%
5
Irwin Hodes - Nancy Hodes, Nashville TN60.71%

Section 11

RankNamesScore
1
Bipin Tandon - Shobha Tandon, Marion OH66.47%
2
James Farley - Mitchell Pote, Indianapolis IN64.50%
3
Jack Madsen - Beverly Salmon, Muncie IN64.35%
4
Rollin Benbow - James Dixon, Muncie IN62.96%
5
Paul Coulter - Kenton Hayes Jr, Louisville KY62.18%

Section 12

RankNamesScore
1
Dennis Carman, Plainwell MI; Robert Houtrow, Delton MI67.59%
2
Ben Broughton, Muskegon MI; Walter Casper, Grand Rapids MI62.73%
3
Suzanne Baker, East Lansing MI; Darryl Haynes, Holt MI61.67%
4
Catherine Gay, Kalamazoo MI; William Northrop, Schoolcraft MI61.57%
5
Diane Broomberg, Grand Rapids MI; Gisela Gunderson, Lowell MI61.34%

Section 13

RankNamesScore
1
Duane Fowler - Theresa Fowler, Marquette MI65.76%
2
Warren Brodine - Gregory Ward, Chicago IL65.22%
3
Susan Eggebrecht - Jane Kennedy, Chicago IL65.19%
4
William Buchman, Chicago IL; Non member, 63.50%
5/6
Gale Osgerby, Dyer IN; Donald Valiska, Highland IN61.46%
5/6
Bruce Dawson, Hazel Crest IL; William Kilbride, Flossmoor IL61.46%

Section 14

RankNamesScore
1/2
Greg Caucutt - Genny Rice, Rochester MN68.98%
1/2
Jackie Evans - Robert Roediger, Rochester MN68.98%
3
Mary Hebert - Bonnie Zeltinger, Fargo ND57.66%
4
Marilyn Hanson - Linda Webb, Fargo ND57.50%
5
James Brothers - Kerry Brothers, Oxbow ND57.41%

Section 15

RankNamesScore
1
Name not found, ; Darlene Miller, Colby KS61.96%
2
Bonneta Dethrow - M Swackhamer, Springfield MO60.42%
3
Robert Kotarba, Strafford MO; Steven Olson, Springfield MO58.75%
4
Harold Courtright, McDonald KS; Tina Leiker, Oakley KS58.40%
5
Richard Bender - Mel Volmert, Springfield MO58.33%

Section 16

RankNamesScore
1
Stephen Bruce, Austin TX; Charlene Sands, Pflugerville TX62.76%
2
Daniel Dwyer - Robert Patton, Abilene TX60.65%
3
Marcia Hutchison - Martha Young, Dallas TX60.40%
4
Carolyn Kay - Lois Roberson, Wichita Falls TX60.33%
5
David Sokolow - Stephen Wood, Austin TX60.23%

Section 17

RankNamesScore
1
David Goodman, Anthem AZ; Susan Groff, New River AZ61.31%
2
Evelyn Hazelton, Juneau AK; Non member, 61.01%
3
James Miller - Alan Salem, Scottsdale AZ60.71%
4
Lewis Emmons - Lynda Emmons, Mukilteo WA60.12%
5
Edwin Katten, Cave Creek AZ; Murali Nair, Phoenix AZ53.57%

Section 18

RankNamesScore
1
Kenneth Bryan - Lori Bryan, Stevensville MT67.56%
2
David Cooper - Michael Harvey, Edmonton AB67.50%
3
Gudrun Linden - Tim Spencer, Great Falls MT66.07%
4
Diane Volk - George Williamson, Great Falls MT63.39%
5
Diane Sherick - Jack Sherick, Great Falls MT59.82%

Section 19

RankNamesScore
1
Mary Blumer - Joy Lund, Kelowna BC63.93%
2
Dee Berry, Arlington WA; Lisa Fishman, Bellevue WA63.66%
3
M Carol Coyle, Anchorage AK; Della Palmer, Wasilla AK61.57%
4
Henry Lust - Cathy McCully, Nanaimo BC61.34%
5
Gailon Ebell - Terry Sappah, Anchorage AK61.11%

Section 21

RankNamesScore
1
Daniel Green - Steve Print, Reno NV63.43%
2
Norman Dow, Gilroy CA; Al Peponis, Morgan Hill CA61.05%
3
Elizabeth De Paola, San Jose CA; Don Nemiro, Hollister CA57.21%
4
Ronald Dragt, Gilroy CA; H Lyle Supp, Morgan Hill CA56.40%
5
Lin Goldstein - Satish Gupta, Reno NV55.56%

Section 24

RankNamesScore
1
Joan Lieberman, US; Yefim Shoykhet, Bronxville NY74.85%
2
Susan Denenholz, East Hampton NY; Matt Rewinski, Westhampton NY67.33%
3
Glenn Martin - Rayna Martin, Fresh Meadows NY61.25%
4
Jerry Goldberg - David Parshall, New York NY59.31%
5
Martin Hoffman, London W41Ya United Kingdom; Arthur Loeb, New York NY58.76%

Section 25

RankNamesScore
1
Joseph Cappannelli, Stoneham MA; Haven Sharaf, Danvers MA71.40%
2/3
Robert Erwin - C Suzanne Erwin, Portsmouth RI67.08%
2/3
Carolyn Morrison - Ron Morrison, Bluffton SC67.08%
4
William Wood, Norwalk CT; Non member, 65.77%
5
Andrew Chesterton, Winchester MA; Stephanie Hamilton-Diesel, Saugus MA64.68%