D23 2013 Winter STaC

Various
March 11-17, 2013

Friday Afternoon Open Prs

138.5 Tables
          A     B     C   
 15.41    1               Beverly Ann Goldstein - Rodger
                          Harbin; Barrington Bridge Club           68.11%
 11.56    2               Gary Arthurs - Bob Sendall; San
                          Luis Obispo DBC                          65.97%
  8.67    3               Tony Miller - Gregory Vernon; TGiF
                          Of California                            64.58%
  6.50    4               Mac Steen - Jamie Steen; Cove
                          Community Bridge Clu                     64.10%
  4.88    5               Toni Morford - John Crabtree; Long
                          Beach Bridge Center                      63.71%
  3.66    6               J Slemmons - George Slemmons; Cove
                          Community Bridge Clu                     63.39%
 11.90    7     1     1   Jodie Rachmil - Marion Tumen;
                          Barrington Bridge Club                   63.18%
  8.93    8     2         David Kane - Robert Inch; Cove
                          Community Bridge Clu                     62.17%
  6.69    9     3         Robert Johnson - Linda Klein; Beach
                          Cities                                   61.57%
  1.75   10               Diane Velick - Patricia Menefee;
                          Dana Harbor Bridge Center                61.09%
  5.21   11     4     2   Gary Delestine - Connie Derosa;
                          Woody's Club                             61.06%
  1.75   12               Judy Elbogen - Philip Hiestand;
                          Dana Harbor Bridge Center                60.41%
  1.92   13               Charles Williams - Ron Woodard;
                          Woody's Club                             60.26%
  3.77   14     5         Peggy Levin - Rita Levin;
                          Barrington Bridge Club                   60.18%
  2.82          6         Diane Starbuck - Eddie Gruber; Long
                          Beach Bridge Center                      60.06%
  2.12          7         Dennis Kendig - John Campbell;
                          Beverly Hills Bridge Club                58.65%
  3.91          8     3   Doris Dunn - Patricia Kowal; San
                          Luis Obispo DBC                          58.56%
  2.93          9     4   Herb Ehrmann - Brian Rose; Beverly
                          Hills Bridge Club                        58.49%
  2.08        10/11       Janice Wells - Lynn Wells; North
                          County Duplicate Br                      58.17%
  1.19        10/11       Robert Carroll - Sandra Carroll;
                          Cove Community Bridge Clu                58.17%
  2.20                5   Margot Hartman - Leila Newman;
                          Barrington Bridge Club                   58.02%
  1.65                6   Christine Frumen - John Galligher;
                          Long Beach Bridge Center                 57.21%


130366

  9.0 Tables
          A     B     C   
  3.17    1               Bunny Schmidt - Marilyn Florin;
                          North County Bridge Ctr                  60.71%
  2.38    2     1         Herschel Frey - Jerry Woodworth;
                          North County Bridge Ctr                  59.69%
  1.78    3               Timothy Flaherty - Chuck Donaldson;
                          North County Bridge Ctr                  58.13%
  1.34    4               Holly Aufmann - Nikki Gilberg;
                          North County Bridge Ctr                  54.81%
  1.00    5               Dot Swanger - Sheila Latus; North
                          County Bridge Ctr                        52.72%
  1.51          2     1   George Yeh - Maggie Yeh; North
                          County Bridge Ctr                        52.64%
  1.13          3         Georgia Catton - Marion McDonald;
                          North County Bridge Ctr                  52.61%
  0.98          4     2   Sue Compton - Barbara White; North
                          County Bridge Ctr                        48.50%


STaC Open Pairs

 16.0 Tables
          A     B     C   
  4.33    1     1     1   Bill Berke - Patricia Coontz; SCPD
                          Duplicate Bridge Clu                     69.39%
  3.25    2               Tom Lund - Anne Lund; SCPD
                          Duplicate Bridge Clu                     63.94%
  2.74    3     2     2   Mimi David - Gerald David; SCPD
                          Duplicate Bridge Clu                     58.49%
  2.05    4     3     3   Diane Boger - Betty Judaken; SCPD
                          Duplicate Bridge Clu                     58.01%
  1.54    5     4         Linda Stein - Richard Stein; SCPD
                          Duplicate Bridge Clu                     57.21%
  1.23    6     5     4   Jean Chappell - Sherry Hockemeyer;
                          SCPD Duplicate Bridge Clu                57.05%
  0.90          6     5   Barbara Holmes - Diane Aledort;
                          SCPD Duplicate Bridge Clu                55.45%
  0.76                6   Terry Strand - Cindy Selberg; SCPD
                          Duplicate Bridge Clu                     54.97%


NLM STaC Pairs

  5.0 Tables
          A     B     C   
  1.62    1     1     1   Bettina Brown - Joe Sherry; SCPD
                          Duplicate Bridge Clu                     62.50%
  1.22    2     2         Phyllis Evans - Marcie Quilici;
                          SCPD Duplicate Bridge Clu                59.17%
  0.91    3     3     2   Bob Henderson - Margaret Henderson;
                          SCPD Duplicate Bridge Clu                54.17%
  0.68    4     4     3   Regina Cain - Ann Hartman; SCPD
                          Duplicate Bridge Clu                     51.67%


Stratified NLM Pairs

 45.0 Tables
          A     B     C   
  5.96    1               Michael Campbell - Curtis Bower;
                          Dana Harbor Bridge Center                65.08%
  4.47    2     1     1   Thomas Burns - George Rasmussen;
                          Dana Harbor Bridge Center                62.88%
  3.35    3     2     2   Kay Walters - Sue Freeman; Cove
                          Community Bridge Clu                     62.86%
  2.51    4     3     3   Beverly Engelbrecht - Gord Brown;
                          Cove Community Bridge Clu                62.48%
  1.89    5     4         Marilyn Friedman - Mary Howells;
                          Cove Community Bridge Clu                61.05%
  1.41    6     5     4   Jim Keese - Tom Keese; Long Beach
                          Bridge Center                            60.42%
  1.19          6         Bonny Walsh - Marilyn Landau; Long
                          Beach Bridge Center                      59.52%
  1.00                5   Theodora Friedman - Lorraine Usher;
                          Cove Community Bridge Clu                59.19%
  0.76                6   Marnie Sharp - Mel Sharp; Cove
                          Community Bridge Clu                     58.67%


Friday Afternoon 799er

  9.0 Tables
          A     B     C   
  1.96   1/2   1/2   1/2  Michael Goldman - Cookie Goldman;
                          Cove Community Bridge Clu                61.57%
  1.96   1/2   1/2   1/2  Pamela Parodi - Mike Kitzmiller;
                          Cove Community Bridge Clu                61.57%
  1.26    3     3     3   Tom Whitehurst - Jeanne Whitehurst;
                          Cove Community Bridge Clu                60.42%
  0.95    4     4         Harry Meimar - Gerry Meimar; Cove
                          Community Bridge Clu                     55.32%
  0.71    5               Robert Weber - Judi Henwood; Cove
                          Community Bridge Clu                     53.70%
  0.68          5     4   Judy Basch - Bob Basch; Cove
                          Community Bridge Clu                     52.78%


Friday Afternoon Open Prs Friday Aft Session

Section B

  A    B    C  
  1            Tony Miller - Gregory Vernon; TGiF Of California   64.58%
  2    1       Yasuko Mullen - Craig Stump; TGiF Of California    54.17%
  3    2    1  John Taggart - James Anderson; TGiF Of California  52.08%
           2/3 Charles Wright - Hieu Simms; TGiF Of California    48.96%
           2/3 David Flatman - Yvonne Chilina; TGiF Of
               California                                         48.96%

Section A North-South

  A    B    C  
  1            Joyce Lelah - Charles Fonarow; Beverly Hills
               Bridge Club                                        58.81%
  2            Rhoda Himmell - Lewis Himmell; Beverly Hills
               Bridge Club                                        57.85%
  3    1    1  Richard Gliksman - Fuad Khuri; Beverly Hills
               Bridge Club                                        57.05%
  4            Phyllis Mory - Mario Mory; Beverly Hills
               Bridge Club                                        56.09%
  5            Shulamit Katz - Alan Wollman; Beverly Hills
               Bridge Club                                        55.93%
  6            Farideh Sigari - Louis Papp; Beverly Hills
               Bridge Club                                        53.04%
  7    2    2  Homa Nasseri - Jacob Libman; Beverly Hills
               Bridge Club                                        52.88%
      3/4      Marlene Singer - Herbert Singer; Beverly
               Hills Bridge Club                                  52.56%
      3/4      James Nathan - Marshall Wengrow; Beverly
               Hills Bridge Club                                  52.56%
       5    3  Murry Salkin - Audrey Pauly; Beverly Hills
               Bridge Club                                        51.92%

Section A East-West

  A    B    C  
  1            Valerie Aron - David Segal; Beverly Hills
               Bridge Club                                        59.13%
  2    1       Dennis Kendig - John Campbell; Beverly Hills
               Bridge Club                                        58.65%
  3    2    1  Herb Ehrmann - Brian Rose; Beverly Hills
               Bridge Club                                        58.49%
 4/5  3/4   2  Kris Sommer - Richard Stevenson; Beverly
               Hills Bridge Club                                  56.41%
 4/5  3/4      Diane Licht - Sue Ann Simon; Beverly Hills
               Bridge Club                                        56.41%
  6    5       Arthur Cohen - James Clarkson; Beverly Hills
               Bridge Club                                        54.81%
  7    6    3  Pamela Morton - Amedeo Ursini; Beverly Hills
               Bridge Club                                        53.53%

Section A North-South

  A    B    C  
  1            Judy Elbogen - Philip Hiestand; Dana Harbor
               Bridge Center                                      60.41%
  2    1    1  Jeffrey Hecht - Jeffrey Rocklin; Dana Harbor
               Bridge Center                                      55.89%
  3            Laverne Marano - Laverne Mersereau; Dana
               Harbor Bridge Center                               52.29%
  4    2       Mary Heiney - Gillian Jeffrey; Dana Harbor
               Bridge Center                                      52.21%
       3       Ellen O'Brien - Fran Blattner; Dana Harbor
               Bridge Center                                      51.83%

Section A East-West

  A    B    C  
  1            Diane Velick - Patricia Menefee; Dana Harbor
               Bridge Center                                      61.09%
  2    1       Sandra Stanger - Nadia Araabi; Dana Harbor
               Bridge Center                                      57.88%
  3    2    1  Richard Amado - Iris Farley; Dana Harbor
               Bridge Center                                      54.94%
  4    3       Darlene White - Philip White; Dana Harbor
               Bridge Center                                      53.93%
       4       Abdol Samiian - George Brody; Dana Harbor
               Bridge Center                                      47.39%

Stratified NLM Pairs Friday Aft Session

Section B North-South

  A    B    C  
  1            Michael Campbell - Curtis Bower; Dana Harbor
               Bridge Center                                      65.08%
  2            MaryGene Courtney - Susan Marcley; Dana
               Harbor Bridge Center                               60.33%
  3            Betty Hinchman - Joan Cox; Dana Harbor Bridge
               Center                                             60.12%
  4    1       Thomas Miller - Carole Kanow; Dana Harbor
               Bridge Center                                      59.50%
  5    2    1  Barbara Mitchell - Margaret Wu; Dana Harbor
               Bridge Center                                      54.34%
  6    3    2  Christina Chapman - Gina Royalty; Dana Harbor
               Bridge Center                                      52.46%
       4    3  Charlotte Grant - Evelyn Crook; Dana Harbor
               Bridge Center                                      49.38%

Section B East-West

  A    B    C  
  1    1    1  Thomas Burns - George Rasmussen; Dana Harbor
               Bridge Center                                      62.88%
  2            Marilyn Walsh - Warren Yurman; Dana Harbor
               Bridge Center                                      58.33%
  3            Carol Kiser - Martha Mossawir; Dana Harbor
               Bridge Center                                      57.01%
  4    2       Sunila Kulkarni - Surendra Gupta; Dana Harbor
               Bridge Center                                      53.60%
  5    3    2  Debbie Parker - Diana Schmitz; Dana Harbor
               Bridge Center                                      50.19%
  6    4    3  Richard Picheny - Frances Krause; Dana Harbor
               Bridge Center                                      50.00%

Friday Afternoon Open Prs Friday Aft Session

Section A North-South

  A    B    C  
  1    1    1  Jodie Rachmil - Marion Tumen; Barrington
               Bridge Club                                        63.18%
  2    2    2  Margot Hartman - Leila Newman; Barrington
               Bridge Club                                        58.02%
  3    3       Janet Cooper - Sheri Rivera; Barrington
               Bridge Club                                        57.88%
  4            Wallis Annenberg - Adrienne Green; Barrington
               Bridge Club                                        55.93%
  5            Jill Richmond - Steven Yaffe; Barrington
               Bridge Club                                        54.70%
  6            M (Chuck) Maltz - Paul Smith; Barrington
               Bridge Club                                        52.62%
            3  Nancy Koss - Lynne Rabineau; Barrington
               Bridge Club                                        51.21%

Section A East-West

  A    B    C  
  1            Beverly Ann Goldstein - Rodger Harbin;
               Barrington Bridge Club                             68.11%
  2    1       Peggy Levin - Rita Levin; Barrington Bridge Club   60.18%
  3            Sally Karbelnig - Danny Kleinman; Barrington
               Bridge Club                                        57.63%
  4    2       Harriet Elston - Trudy Sokol; Barrington
               Bridge Club                                        56.30%
  5            Peter Benjamin - Thomas Lesser; Barrington
               Bridge Club                                        55.71%
  6    3    1  Diane Bishop - Ken Bishop; Barrington Bridge Club  54.62%
       4    2  Suzanne Borenstein - Hilde Harris; Barrington
               Bridge Club                                        51.95%
            3  Susan Frank - Joan Sade; Barrington Bridge Club    47.66%

Section A North-South

  A    B    C  
  1            Charles Williams - Ron Woodard; Woody's Club       60.26%
  2            Shirley Fitterman - Robert Robinson; Woody's Club  58.81%
  3    1       Jerry Astrove - Jean Scripps; Woody's Club         57.53%
  4    2       Rowena Huberman - Mitzi Diamond; Woody's Club      53.69%
  5    3       Ken Barnett - Patricia Long; Woody's Club          53.37%
       4       Elaine Paul - Henry Katz; Woody's Club             51.60%
            1  Betty Gibson - Robert Sommer; Woody's Club         47.44%

Section A East-West

  A    B    C  
  1    1    1  Gary Delestine - Connie Derosa; Woody's Club       61.06%
  2            Carol Van Court - Sherry McHarg; Woody's Club      58.65%
  3            Oris Mowry - Sue Tripp; Woody's Club               54.33%
  4    2       Leonard Block - Howard Lopata; Woody's Club        52.72%
  5            Peter Barbeosch - Marie Barbeosch; Woody's Club    51.92%

Section A North-South

  A    B    C  
  1    1    1  Doris Dunn - Patricia Kowal; San Luis Obispo DBC   58.56%
  2    2       Sandra Hartley - Carol Raimondo; San Luis
               Obispo DBC                                         55.09%
  3    3       Sue Morgan - Grant Morgan; San Luis Obispo DBC     53.70%
  4    4       Barbara Weiss - Loueen Harsch; San Luis
               Obispo DBC                                         51.16%

Section A East-West

  A    B    C  
  1            Gary Arthurs - Bob Sendall; San Luis Obispo DBC    65.97%
  2            Floyd Redman - Betty Hsu; San Luis Obispo DBC      55.32%
  3    1       George Sheffield - Audrey Moore; San Luis
               Obispo DBC                                         55.09%
  4    2       Mike Shipsey - Stu Baron; San Luis Obispo DBC      53.47%
       3       Sonia Arsene - Patricia Macdonald; San Luis
               Obispo DBC                                         51.39%
            1  Muriel Harkins - Ann Thurston; San Luis
               Obispo DBC                                         46.06%

130366 Friday Aft Session

Section A North-South

  A    B    C  
  1            Bunny Schmidt - Marilyn Florin; North County
               Bridge Ctr                                         60.71%
  2            Holly Aufmann - Nikki Gilberg; North County
               Bridge Ctr                                         54.81%
  3            Dot Swanger - Sheila Latus; North County
               Bridge Ctr                                         52.72%
  4    1    1  George Yeh - Maggie Yeh; North County Bridge Ctr   52.64%
       2       Zelda Ettore - Barbara Lemke; North County
               Bridge Ctr                                         45.34%

Section A East-West

  A    B    C  
  1    1       Herschel Frey - Jerry Woodworth; North County
               Bridge Ctr                                         59.69%
  2            Timothy Flaherty - Chuck Donaldson; North
               County Bridge Ctr                                  58.13%
  3    2       Georgia Catton - Marion McDonald; North
               County Bridge Ctr                                  52.61%
  4            Jenna Katz - Lee Hofacre; North County Bridge Ctr  52.43%
            1  Sue Compton - Barbara White; North County
               Bridge Ctr                                         48.50%

STaC Open Pairs Friday Aft Session

Section A North-South

  A    B    C  
  1    1    1  Mimi David - Gerald David; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         58.49%
  2    2    2  Diane Boger - Betty Judaken; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         58.01%
  3    3       Linda Stein - Richard Stein; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         57.21%
  4    4    3  Terry Strand - Cindy Selberg; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         54.97%
  5    5    4  Tom Healy - Gloria Healy; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         54.01%
  6    6    5  Larry Klivans - Shari Klivans; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         53.69%

Section A East-West

  A    B    C  
  1    1    1  Bill Berke - Patricia Coontz; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         69.39%
  2            Tom Lund - Anne Lund; SCPD Duplicate Bridge Clu    63.94%
  3    2    2  Jean Chappell - Sherry Hockemeyer; SCPD
               Duplicate Bridge Clu                               57.05%
  4    3    3  Barbara Holmes - Diane Aledort; SCPD
               Duplicate Bridge Clu                               55.45%
  5    4    4  Bernard Silverman - Eve Silverman; SCPD
               Duplicate Bridge Clu                               54.65%
  6    5    5  Anthony Shloss - Jane King; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         53.37%
       6    6  Jim Espenson - Todd Blum; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         51.44%

NLM STaC Pairs Friday Aft Session

Section B North-South

  A    B    C  
  1    1       Phyllis Evans - Marcie Quilici; SCPD
               Duplicate Bridge Clu                               59.17%
  2    2    1  Bob Henderson - Margaret Henderson; SCPD
               Duplicate Bridge Clu                               54.17%
            2  Regina Cain - Ann Hartman; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         51.67%

Section B East-West

  A    B    C  
  1    1    1  Bettina Brown - Joe Sherry; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         62.50%
 2/3  2/3      Chalice Lamb - Jo Ann Basin; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         50.00%
 2/3  2/3   2  Donna Gould - Judy Ryall; SCPD Duplicate
               Bridge Clu                                         50.00%

Friday Afternoon Open Prs Friday Aft Session

Section A North-South

  A    B    C  
  1            Fred Flam - James Martin; North County
               Duplicate Br                                       59.78%
  2    1       Walter Malen - Gene Katz; North County
               Duplicate Br                                       56.73%
  3            Manzoor Khan - Gillian Cook; North County
               Duplicate Br                                       55.77%
  4    2       Alan Lasnover - Ioana Bernard; North County
               Duplicate Br                                       55.29%
  5    3       Ian Collins - Lorraine Gordon; North County
               Duplicate Br                                       54.97%
  6    4       Herbert Schaffer - Mary Fenton; North County
               Duplicate Br                                       54.33%
       5    1  John Brohard - Virginia Brohard; North County
               Duplicate Br                                       51.76%
            2  Dan Howard - Linda Iredale; North County
               Duplicate Br                                       48.08%
            3  George McNeil - Rita Koor; North County
               Duplicate Br                                       45.19%

Section A East-West

  A    B    C  
  1    1       Janice Wells - Lynn Wells; North County
               Duplicate Br                                       58.17%
  2            Alan Gailfus - Debbie Gailfus; North County
               Duplicate Br                                       56.73%
  3            Jane Ann Felder - Doris Cashman; North County
               Duplicate Br                                       56.57%
  4    2    1  Terry Lenker - David Fouts; North County
               Duplicate Br                                       54.01%
  5            Rima Sharron - Ken Goebel; North County
               Duplicate Br                                       53.69%
  6    3    2  Chuck Schumacher - Betty Ann McGeehan; North
               County Duplicate Br                                52.88%
       4       Ruth Weil - Toshi Yasutake; North County
               Duplicate Br                                       51.44%
       5       Phyllis Prestia - John Sharron Jr; North
               County Duplicate Br                                48.88%
           3/4 Ann Allen - Thomas Gowman; North County
               Duplicate Br                                       47.44%
           3/4 Barbara Steingaszner - Laszlo Steingaszner;
               North County Duplicate Br                          47.44%

Section BB North-South

  A    B    C  
  1            Toni Morford - John Crabtree; Long Beach
               Bridge Center                                      63.71%
  2    1       Diane Starbuck - Eddie Gruber; Long Beach
               Bridge Center                                      60.06%
  3            Gary King - Brandon Sheumaker; Long Beach
               Bridge Center                                      57.99%
  4    2    1  Christine Frumen - John Galligher; Long Beach
               Bridge Center                                      57.21%

Section BB East-West

  A    B    C  
  1    1       Peggy Waite - Susan Hafen; Long Beach Bridge
               Center                                             56.62%
  2    2       John Petrie - Gabrielle Sill; Long Beach
               Bridge Center                                      55.15%
  3    3    1  Joyce Henderson - Jane Reid; Long Beach
               Bridge Center                                      54.24%
  4            Jean Kato - Barbara Harris; Long Beach Bridge
               Center                                             53.90%

Section WW North-South

  A    B    C  
  1            Walt Schafer - Steve Love; Long Beach Bridge
               Center                                             57.91%
  2            Janet Wickersham - Danielle LeBlanc; Long
               Beach Bridge Center                                56.09%
  3    1    1  Larry Topper - Bob Goldstein; Long Beach
               Bridge Center                                      54.81%
  4    2       Steve Warner - Betty Witteried; Long Beach
               Bridge Center                                      53.24%

Section WW East-West

  A    B    C  
  1            Marcie Evans - Marcus Evans; Long Beach
               Bridge Center                                      58.84%
  2            Ed Barad - Carol Mccully; Long Beach Bridge
               Center                                             58.24%
  3    1       Jean Matz - Vivian Kiley; Long Beach Bridge
               Center                                             54.31%
  4    2       Michael Marcucci - Anne Harrington; Long
               Beach Bridge Center                                54.17%
            1  Lorna Wallace - Mike Welsh; Long Beach Bridge
               Center                                             50.55%

Stratified NLM Pairs Friday Aft Session

Section YY North-South

  A    B    C  
  1    1       Bonny Walsh - Marilyn Landau; Long Beach
               Bridge Center                                      59.52%
  2            Reva Alban - Sy Alban; Long Beach Bridge Center    57.44%
  3            Renee Hoffman - Anne Munchow; Long Beach
               Bridge Center                                      56.85%
  4            Roy Tomooka - Ernie Ross; Long Beach Bridge
               Center                                             55.95%
  5    2    1  Bill Markert - Linda Markert; Long Beach
               Bridge Center                                      54.76%

Section YY East-West

  A    B    C  
  1    1    1  Jim Keese - Tom Keese; Long Beach Bridge Center    60.42%
  2    2       Kris Krisher - John Kiang; Long Beach Bridge
               Center                                             57.74%
  3            Norman Imberman - David Lyons; Long Beach
               Bridge Center                                      55.36%
  4    3    2  Martin Lipman - Rick Schaeffer; Long Beach
               Bridge Center                                      52.68%
  5    4       Joan Buhl - Richard Buhl; Long Beach Bridge
               Center                                             51.49%

Friday Afternoon Open Prs Friday Aft Session

Section A North-South

  A    B    C  
  1    1    1  Robert Fieselman - Robert Svensrud; Beach Cities   55.56%
  2    2    2  Chick Thorsell - Margi Thorsell; Beach Cities      55.35%
  3    3    3  James Hieatt - Thomas Robinson; Beach Cities       53.09%
  4    4       Patricia Wells - Barbara Catino; Beach Cities      52.06%

Section A East-West

  A    B    C  
  1    1       Robert Johnson - Linda Klein; Beach Cities         61.57%
  2            Bill McClean - David Cheshire; Beach Cities        58.56%
  3    2    1  Kim Bixler - Mia Fogh; Beach Cities                56.02%
  4    3       Bill Malcolm - Florence Niwa; Beach Cities         54.40%
      4/5  2/3 Virginia Brewer - David Rosak; Beach Cities        49.07%
      4/5  2/3 Thomas Hirata - Fred Swinth; Beach Cities          49.07%

Section A North-South

  A    B    C  
  1    1       David Kane - Robert Inch; Cove Community
               Bridge Clu                                         62.17%
  2    2       Mary Goulet - George King; Cove Community
               Bridge Clu                                         55.72%
  3    3       Marilyn Hahn - Gary Solomon; Cove Community
               Bridge Clu                                         55.61%
  4    4       Ronnie Robinson - Barbara Sue Seal; Cove
               Community Bridge Clu                               55.12%
  5            Berny Gertz - Irene Caplan; Cove Community
               Bridge Clu                                         54.54%

Section A East-West

  A    B    C  
  1            Mary McCune - Marty McCune; Cove Community
               Bridge Clu                                         54.17%
  2            Lynn Criss - Marilyn Loesberg; Cove Community
               Bridge Clu                                         54.08%
  3            Jim Darvey - Penny Wentworth; Cove Community
               Bridge Clu                                         53.80%
  4    1    1  Denise Kelly - Marsha Kraushaar; Cove
               Community Bridge Clu                               53.08%
  5    2       Jean Wilkinson - Don Freeland; Cove Community
               Bridge Clu                                         50.81%
       3       Mitch Miladinovich - Terri Miladinovich; Cove
               Community Bridge Clu                               50.58%
       4       Donald Manlowe - Joan Hamilton; Cove
               Community Bridge Clu                               50.38%

Section B North-South

  A    B    C  
  1    1       Pat Larin - Robert Englekirk; Cove Community
               Bridge Clu                                         54.74%
  2    2       Lois Kanefield - Elaine Grabel; Cove
               Community Bridge Clu                               52.61%
  3    3       Juyne Tayson - Carol Breard; Cove Community
               Bridge Clu                                         50.86%
  4    4       Anna Moore - William Moore; Cove Community
               Bridge Clu                                         50.45%
  5            Gloria Vann - Abigail Wright; Cove Community
               Bridge Clu                                         48.69%

Section B East-West

  A    B    C  
  1            Mac Steen - Jamie Steen; Cove Community
               Bridge Clu                                         64.10%
  2            J Slemmons - George Slemmons; Cove Community
               Bridge Clu                                         63.39%
  3    1       Robert Carroll - Sandra Carroll; Cove
               Community Bridge Clu                               58.17%
  4            Dennis Sapire - Hal Binder; Cove Community
               Bridge Clu                                         53.97%
  5            James Williams - B Jeanne Williams; Cove
               Community Bridge Clu                               53.92%
       2       James Matthews - Beverly Burge; Cove
               Community Bridge Clu                               53.49%
       3       Ella Haylock - Joseph Radvansky; Cove
               Community Bridge Clu                               49.31%
            1  Dewey Green - Patricia Dunbar; Cove Community
               Bridge Clu                                         48.30%

Stratified NLM Pairs Friday Aft Session

Section C North-South

  A    B    C  
  1    1    1  Beverly Engelbrecht - Gord Brown; Cove
               Community Bridge Clu                               62.48%
  2    2    2  Theodora Friedman - Lorraine Usher; Cove
               Community Bridge Clu                               59.19%
  3    3    3  Susan Day - Kathyrn Neidhardt; Cove Community
               Bridge Clu                                         55.31%
  4    4    4  Nancy Peckham - Deann Young; Cove Community
               Bridge Clu                                         54.86%

Section C East-West

  A    B    C  
  1    1    1  Nancy Beckerman - John Guth; Cove Community
               Bridge Clu                                         57.71%
  2    2    2  Barbara Hirsch - Joanne Schaefer; Cove
               Community Bridge Clu                               54.59%
  3    3    3  Ian Kravitz - Paul Fishman; Cove Community
               Bridge Clu                                         50.33%
  4    4    4  Carol Herman - Barbara McKay; Cove Community
               Bridge Clu                                         50.02%

Section D North-South

  A    B    C  
  1    1       Marilyn Friedman - Mary Howells; Cove
               Community Bridge Clu                               61.05%
  2            Shirley Fearn - Sue Blom; Cove Community
               Bridge Clu                                         55.18%
  3    2    1  Frankie Thorsted - Richard Thorsted; Cove
               Community Bridge Clu                               51.76%
  4    3    2  Anita Assam - Don Featherling; Cove Community
               Bridge Clu                                         50.27%
            3  Sue Pattillo - Nancy Price; Cove Community
               Bridge Clu                                         49.77%

Section D East-West

  A    B    C  
  1    1    1  Kay Walters - Sue Freeman; Cove Community
               Bridge Clu                                         62.86%
  2    2    2  Marnie Sharp - Mel Sharp; Cove Community
               Bridge Clu                                         58.67%
  3    3       Elaine Nevin - Linda Hahn; Cove Community
               Bridge Clu                                         57.08%
  4            Shirley Gibson - Bernie Widolff; Cove
               Community Bridge Clu                               56.89%
       4    3  Dirk Burghout - Bill Combs; Cove Community
               Bridge Clu                                         51.11%

Friday Afternoon 799er Friday Aft Session

Section E North-South

  A    B    C  
  1    1    1  Michael Goldman - Cookie Goldman; Cove
               Community Bridge Clu                               61.57%
  2    2    2  Tom Whitehurst - Jeanne Whitehurst; Cove
               Community Bridge Clu                               60.42%
  3            Robert Weber - Judi Henwood; Cove Community
               Bridge Clu                                         53.70%
  4            Michael Stickland - Angela Stickland; Cove
               Community Bridge Clu                               51.16%
       3       Janet Moskowitz - Barbara Mindell; Cove
               Community Bridge Clu                               49.54%

Section E East-West

  A    B    C  
  1    1    1  Pamela Parodi - Mike Kitzmiller; Cove
               Community Bridge Clu                               61.57%
  2    2       Harry Meimar - Gerry Meimar; Cove Community
               Bridge Clu                                         55.32%
  3    3    2  Judy Basch - Bob Basch; Cove Community Bridge Clu  52.78%
  4         3  Carol-Ann Ackerman - Rick Flucke; Cove
               Community Bridge Clu                               52.08%