District 7,10, Unit 219

Dist7 STAC
Dec 13-19, 2010


Friday Aft Open Pairs
178.5 Tables

MPsABCNamesScore
16.51
1


Jerry Helms - Bill Wisdom; Fridas With Debo67.59%
12.38
2


Marvin Shatz - Dave McClintock; Hilton Head Island BC66.99%
9.29
3


Ronald Perry - Geoff Phipps; Hilton Head Island BC66.67%
12.75
4/5
1
1
Leigh Ann Malcom - Carol Cernogorsky; Fred's Club66.15%
6.10
4/5


Patricia Stricklin - Dorothy Nuttall; Unit 170 Duplicate Bridge66.15%
3.92
6


Lynne Logan - Mary Jane Bright; Diamondhead DBC64.55%
2.94
7


Jane Gerstenberger - John Gray III; Aiken Bridge Club64.54%
2.20
8


Louallen Thomassen - Paul Hogue; Village Card Club, Inc63.81%
1.83
9


Jeannette Winters - Shirley Aaron; Tallahassee DBC63.66%
2.00
10


Ron Smith - Linda Smith; Cleveland Bridge Club63.10%
9.56
11
2
2
Donald Brister - Tom Tomlinson; Diamondhead DBC62.95%
1.92
12


Billie Roberson - Millie Heisler; Village Card Club, Inc62.88%
1.50
13


Ann Lockhart - Harry Pollitt; Friendly DBC62.85%
1.83
14


Dot Babin - Patti Harp; LBA Wed-Sat62.73%
7.17
15
3
3
Chichi Tucker - Ruth Stafford; Diamondhead DBC62.71%
1.75
16


Virginia Wooten - Lou Dorsey; Ace Of Clubs62.50%
5.38
17
4

MaryLou Scholl - JaneB Smith; Fridas With Debo62.47%
1.42
18


Greggory Roberts - Hugh Brown Jr; Aiken Bridge Club62.45%
4.03
5
4
Joan Highsmith - Wm Highsmith; Hattiesburg DBC62.39%
3.03
6

Molly Cook - Louise Grady; St. Simons Island DBC62.20%
2.27
7

Patricia Price - J Price; Diamondhead DBC62.05%
2.40
8
5
Stirling Haig - John Braun; Orange County Senior Ctr61.90%
1.83
9

Keenan Romig - Suzanne Cliffe; LBA Wed-Sat61.57%
1.80
10
6
Ron Solomon - Bill Drake; Fred's Club60.61%
1.83
11

Bonnie McDonald - Barbara Schlesinger; Hot Springs DBC60.37%
1.35
12

Carolyn Lewis - Grim Locke; NE LA Bridge Association60.32%
1.35
13
7
Marion Clerc - Louie Harris; Diamondhead DBC60.23%

Oak Island Fri Aft 0-1000
2.5 Tables

MPsABNamesScore
1.62
1

Mary Stober - Mary Ann Cotter; Oak Island DBC77.50%
1.07
2/3

Susan Spencer - Yvonne Moody; Oak Island DBC60.00%
1.07
2/3

Laura Henderson - John Baronowski; Oak Island DBC60.00%

Savannah Friday Aft 0-200
3.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.24
1
1

Annie Stanton - Diane Fitch; Savannah DBC60.94%
0.93
2
2

Helen James - Steve James; Savannah DBC56.77%

Tupelo DBC Fri Aft
4.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.33
1


Betty Martin - Suzi Rogers; Tupelo DBC57.74%
1.83
2
1

Virginia Gordon - Peggy Campbell; Tupelo DBC53.57%
1.37
3
2

Lila Bailey - Lynne Harris; Tupelo DBC52.98%

Northshore DBC Fri Aft
3.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.33
1
1

Elsie J. Czernia - Patricia Turner; Northshore DBC63.54%
1.75
2
2

Marty Swift - Sheena Swift; Northshore DBC59.38%
1.31
3
3

Gaylen H. Beatty - Beth Pepe; Northshore DBC56.25%

LBA Wed-Sat Fri Aft 0-300
10.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.02
1
1
1
Jim Kessler - Judy L Serou; LBA Wed-Sat61.61%
1.52
2


Sandra Dubroc - Wanda Picarella; LBA Wed-Sat60.78%
1.28
3
2

Darlene Lindner - Gene Lindner; LBA Wed-Sat59.51%
0.85
4


Mollie Fraser - Irma Dearie; LBA Wed-Sat56.13%
1.02
5
3
2
Dale Strickland - Peggy Mccranie; LBA Wed-Sat55.40%
0.51
6


Audrey Cerise - Rosemary Austin; LBA Wed-Sat54.67%
0.77
4
3
Sybil Lawson - Marda Johnson; LBA Wed-Sat53.61%
0.60
5
4
Irene Mayer - Norton Berman; LBA Wed-Sat52.63%

Omega Fri Aft 0-750
16.0 Tables

MPsABCNamesScore
3.06
1
1

Philip Organ Jr - Philip Russell; Omega DBC60.10%
2.30
2
2

Barbara Lang - William Hawkins; Omega DBC59.29%
1.72
3


Peter Mallett - Bernard Barrett; Omega DBC58.49%
1.13
4/5


Joe DeSimone - Nell Pittman; Omega DBC58.33%
1.19
4/5
3
1
James Greico - Thomas Poland; Omega DBC58.33%
0.73
6


Dorris Sherman - Lloyd Weinerman; Omega DBC58.17%
0.89
4

Linda Strang - Hazel Holcombe; Omega DBC56.73%
0.67
5

John Simdorn - John Tremblay; Omega DBC55.61%
0.56
6

Kay Beebe - Paul Beebe; Omega DBC53.85%
0.83

2
Shirley Rardin - Elizabeth Lovejoy; Omega DBC51.60%

Sandhills Fri Aft 0-NLM
6.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.61
1
1
1
Kay Scholz - Trudi Boylan; Sandhills Bridge Studio70.83%
1.21
2
2
2
John Tracy Pickup - Cynthia Williams; Sandhills Bridge Studio60.00%
0.91
3
3
3
Charles S Young - Ina Young; Sandhills Bridge Studio55.83%
0.68
4
4
4
Carolyn Burgan - Joe Burgan; Sandhills Bridge Studio52.50%

Columbia Fri Aft 0-1000
8.0 Tables

MPsABNamesScore
2.24
1

Jay Shahani - Zan Edmunds; Columbia DBC63.39%
1.47
2/3

Joan Osteen - Jo Westbury; Columbia DBC59.23%
1.47
2/3

Bibs Hurt - Marianne Murphy; Columbia DBC59.23%
1.52
4
1
Sheryl Rhoden - Jim Willrodt; Columbia DBC54.17%
1.14
5
2
Michael McKenzie - Mary Ivey; Columbia DBC52.98%
0.75
3/4
Lauren Alexander - Teri Kuhs; Columbia DBC50.00%
0.75
3/4
James Bass - Bill Oswald; Columbia DBC50.00%

Friday Aft Open Pairs

Section A North-South

MPsABCNamesScore
2.08
1


Marvin Shatz - Dave McClintock; Hilton Head Island BC66.99%
1.48
2
1

Karen Ricker - Donald Buchanan; Hilton Head Island BC57.69%
1.04
3
2

Sheila Goad - Peggy Gibson; Hilton Head Island BC56.73%
0.74
4
3

Jay Rogaski - Pluma Bridgers; Hilton Head Island BC54.65%
0.52
5
4

Carol Williams - Martin Bloom; Hilton Head Island BC54.17%
0.35
6


Lynne Hoos - Gretchen Teich; Hilton Head Island BC51.60%
0.65

1
Stanley Hurwitz - Eileen Grover; Hilton Head Island BC47.60%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
2.08
1


Ronald Perry - Geoff Phipps; Hilton Head Island BC66.67%
1.46
2


Robert Schwartz - Ben Kingree III; Hilton Head Island BC58.33%
1.04
3


Patricia Seiler - Gloria Freer; Hilton Head Island BC54.17%
0.73
4


Lech Ekert - Roma Ervin; Hilton Head Island BC51.28%
1.27
5
1

Maurice Cordray - Jim Schwarz; Hilton Head Island BC50.96%
0.89
6
2

Ronald Danilowicz - Mary Davis; Hilton Head Island BC50.80%
0.64
3

Kathie Walsh - Merry Gerber; Hilton Head Island BC48.24%
0.70

1
John Stern - Linda Clark; Hilton Head Island BC46.47%

Section A

MPsABCNamesScore
1.83
1
1

Bonnie McDonald - Barbara Schlesinger; Hot Springs DBC60.37%
1.28
2
2

Ben Glazer - Frances Brown; Hot Springs DBC60.00%
0.92
3
3

Susan Trimble - Barbara Meiners; Hot Springs DBC55.56%
0.64
4


Bob Foster - Warren Swift; Hot Springs DBC52.96%
0.37
5


Janet Turner - Alyce Ebel; Hot Springs DBC51.11%
0.65

1
Betty Bryant - Elaine Gartenberg; Hot Springs DBC46.67%

Section F

MPsABCNamesScore
1.75
1


Virginia Wooten - Lou Dorsey; Ace Of Clubs62.50%
1.23
2


Alyne Mathes - Dave Herting; Ace Of Clubs60.19%
0.88
3


John Mahoney - Kitty Smith; Ace Of Clubs58.85%
0.48
4/5


Jim Crowell - Bill Burgess; Ace Of Clubs48.96%
0.48
4/5


Frances Stras - Peggy Kenny; Ace Of Clubs48.96%
0.98
1

Ann Moore - Bill Moore; Ace Of Clubs47.92%
0.69
2

Anita Reilly - Susi Primeau; Ace Of Clubs46.76%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.83
1
1

Ross Andresen - Joyce Goodman; Fridas With Debo58.56%
1.28
2


Chuck Krueger - Joe Walden; Fridas With Debo55.79%
0.89
3/4
2
1
Gail Creed - Reggie Ray; Fridas With Debo55.32%
0.78
3/4


Jean Davis - Lamar Peach; Fridas With Debo55.32%
0.37
5


Eldon Clayman - Susan Clayman; Fridas With Debo54.40%
0.64
3
2
Sue Acklam - Heidi Meade; Fridas With Debo52.55%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.83
1


Patsy Burnside - Susan Lassiter; Fridas With Debo60.88%
1.34
2
1

Arnold Hoffmann - JoAnn Massey; Fridas With Debo58.80%
0.92
3


Janet Case - Tom Snyder; Fridas With Debo57.18%
0.94
4
2
1
MaryAnn Mortimer - Mary Beth Shore; Fridas With Debo52.55%
0.67
5
3
2
Bill Kouri - Carmine Palermo; Fridas With Debo50.69%
0.47
4

Pam Barry - Marsha McCrory; Fridas With Debo50.46%

Section C North-South

MPsABCNamesScore
1.83
1


Jerry Helms - Bill Wisdom; Fridas With Debo67.59%
1.28
2
1

MaryAnn Blair - Sam Goldberg; Fridas With Debo57.55%
0.92
3
2

Kim Martin - Cathy Mitchell; Fridas With Debo55.56%
0.64
4
3

Cathy Gilmour - Jackie Key; Fridas With Debo52.81%
0.37
5


Marshane Griffin - Dan McDonough; Fridas With Debo50.03%
0.70

1
Cheryl Spaulding - Elizabeth Wood; Fridas With Debo48.00%

Section C East-West

MPsABCNamesScore
1.83
1
1

MaryLou Scholl - JaneB Smith; Fridas With Debo62.47%
1.28
2


Bruce Bedient - Jane Felton; Fridas With Debo58.82%
0.92
3


Susan Sutton - William Sutton; Fridas With Debo57.18%
0.89
4
2

Ann Cumpston - John Sharpe; Fridas With Debo53.70%
0.81
5
3
1
Beth Anderson - Dorothy Rumreich; Fridas With Debo52.64%
0.57

2
Tom Bowers - Susan Zamuto; Fridas With Debo46.73%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.58
1


Judy Parker - Jean Carr; Tallahassee DBC57.64%
1.19
2
1
1
Natalie Forman - Linda Meyer; Tallahassee DBC56.02%
0.83
3
2

Charles Christmas - R Philip Johnsen; Tallahassee DBC55.56%
0.60
4
3

Duane Meeter - Margaret Meeter; Tallahassee DBC53.94%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.58
1


Jeannette Winters - Shirley Aaron; Tallahassee DBC63.66%
1.27
2
1

Amy Peterson-Reznik - Richard Polangin; Tallahassee DBC54.86%
0.89
3
2
1
Cassius Davison - Marilyn Davison; Tallahassee DBC54.40%
0.64
4
3

Julie Weidner - Jeanne Kokesh; Tallahassee DBC48.84%

Section A

MPsABCNamesScore
1.67
1
1
1
Joan Highsmith - Wm Highsmith; Hattiesburg DBC62.39%
1.17
2
2

Robert Shearer - Tommie Wright; Hattiesburg DBC57.78%
0.84
3
3

Billie Johnston - James Morrison; Hattiesburg DBC54.63%
0.58
4


Jan Wansley - James Etheridge; Hattiesburg DBC53.15%

Section H

MPsABCNamesScore
2.00
1


Ron Smith - Linda Smith; Cleveland Bridge Club63.10%
1.41
2
1
1
James Visage - Linda Wheeler; Cleveland Bridge Club59.52%
1.00
3


Richard Mellor - Barbara Creagan; Cleveland Bridge Club57.44%
0.55
4/5


James Moon - Gail Moon; Cleveland Bridge Club55.36%
0.99
4/5
2

John Sughrue - Corinne Madden; Cleveland Bridge Club55.36%
0.71
6
3

Marguerite Smith - Cynthia Johnson; Cleveland Bridge Club53.57%
0.49
4

Harry Trewhitt - Judy Sullins; Cleveland Bridge Club52.98%
0.57

2
John Murphy - Marilyn Murphy; Cleveland Bridge Club45.54%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
2.08
1
1
1
Leigh Ann Malcom - Carol Cernogorsky; Fred's Club66.15%
1.46
2
2

Paul Chastain - Harry Goldben; Fred's Club60.18%
1.04
3
3

Marsha Gruner - Ginny Buck; Fred's Club59.03%
0.80
4
4
2
Kay Friedrich - Ken Friedrich; Fred's Club57.66%
0.57
5
5
3
Don Nute - Jane Nute; Fred's Club56.07%
0.35
6
6

Joe Sinkey - Judy Bailie; Fred's Club54.87%
0.40

4
Linda Rakowski - Mary Solomon; Fred's Club52.07%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
2.08
1


Bob Bisplinghoff - Bruce Miller; Fred's Club61.11%
1.55
2
1
1
Ron Solomon - Bill Drake; Fred's Club60.61%
1.09
3
2
2
Roger Moore - Terry Berg; Fred's Club56.19%
0.78
4
3

Joe Crim - Amaidas Makken; Fred's Club54.61%
0.54
5
4
3
Charles Day - Oby Dupree; Fred's Club53.80%
0.35
6


Debbie Cadora - Ron Cadora; Fred's Club52.59%
0.38
5
4
June Willingham - Susan Wellman; Fred's Club51.72%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.58
1


Ann Westrom - Otis LoVette; NE LA Bridge Association56.55%
1.11
2


Pat Lary - Irene Richardson; NE LA Bridge Association54.76%
1.19
3
1

Terri Trammell - Wendy Gray; NE LA Bridge Association54.17%
0.83
4
2
1
Merete Paolozzi - Angelyn Jones; NE LA Bridge Association51.49%
0.60
3

Barbara Lee - Barbara Harkey; NE LA Bridge Association49.40%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.35
1/2
1

Carolyn Lewis - Grim Locke; NE LA Bridge Association60.32%
1.35
1/2


Loretta Rivers - Barbara Norris; NE LA Bridge Association60.32%
0.79
3


Yvonne Armstrong - Jerry Armstrong; NE LA Bridge Association55.03%
0.55
4


Jane Russell - Katharine Kelley; NE LA Bridge Association53.97%
0.74
2

Dianne Walters - Michele Brown; NE LA Bridge Association48.94%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.67
1
1

Marie Eikinas - Val Eikinas; Orange County Senior Ctr58.63%
1.01
2/3
2/3
1/2
Jay Cooper - Sydney Elstran; Orange County Senior Ctr54.46%
1.01
2/3
2/3
1/2
Jean Hjelle - Jatin Katariya; Orange County Senior Ctr54.46%
0.58
4
4

Glenna Hurlbert - Esther Flashner; Orange County Senior Ctr51.19%
0.49

3
Dave Streifford - Margaret Rouse; Orange County Senior Ctr50.89%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.67
1
1
1
Stirling Haig - John Braun; Orange County Senior Ctr61.90%
1.17
2
2
2
Karen Curtin - Pete Peterson; Orange County Senior Ctr57.44%
0.84
3
3
3
Barbara Newton - Deanna Larus; Orange County Senior Ctr52.98%
0.58
4
4
4
Annette Levine - Amy Levine; Orange County Senior Ctr50.00%

Section C

MPsABCNamesScore
1.75
1


Patricia Stricklin - Dorothy Nuttall; Unit 170 Duplicate Bridge66.15%
1.23
2


Carol Festervand - Myrtle Fuller; Unit 170 Duplicate Bridge59.38%
1.12
3
1

Don Cagle - Donald Soileau; Unit 170 Duplicate Bridge57.29%
0.61
4


Bonita Hays - Wendell Hays; Unit 170 Duplicate Bridge56.25%
0.78
2

Lucille Hood - Ann Cook; Unit 170 Duplicate Bridge45.83%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.42
1


Stanley Altman - Jo Edwards; St. Simons Island DBC58.63%
1.12
2
1

Kay Butters - Jane Montgomery; St. Simons Island DBC56.85%
0.78
3
2
1
William Rearick - Shirley Egan; St. Simons Island DBC54.46%
0.53

2
Ramsey Badre - Judy Gordon; St. Simons Island DBC47.92%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.42
1
1

Molly Cook - Louise Grady; St. Simons Island DBC62.20%
0.99
2


Sue Latimer Brase - Bob Marett; St. Simons Island DBC55.06%
0.78
3
2

Dorothy Russell - John Flynn; St. Simons Island DBC54.17%
0.65

1
Kenneth Henson - Dave Hanson; St. Simons Island DBC50.60%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.50
1


Ann Lockhart - Harry Pollitt; Friendly DBC62.85%
1.05
2


Clay Young - Mym Young; Friendly DBC60.76%
0.75
3


Barbara Wright - Ned Kinsey; Friendly DBC59.38%
0.98
1

Jeanne Brennesholtz - Emily Vaughan; Friendly DBC54.86%
0.69
2

Sandy Craft - Jay Gervase; Friendly DBC46.53%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.50
1
1

Tudi Moldestad - John Gignilliat; Friendly DBC57.44%
1.05
2
2

Julia Guthrie - Jane Broadstreet; Friendly DBC54.76%
0.75
3
3

Tootsie Adderholdt - Sylvia Karasinski; Friendly DBC52.68%
0.65

1
Jim Connor - Sharon Dowdy; Friendly DBC49.11%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.83
1
1
1
Chichi Tucker - Ruth Stafford; Diamondhead DBC62.71%
1.28
2
2

Louise Echavarria - Lucie Harris; Diamondhead DBC60.21%
0.92
3
3
2
Frank Battaile - Bobbye Curtis; Diamondhead DBC59.38%
0.64
4
4

Joan Schenck - Lesly White; Diamondhead DBC51.67%
0.46
5

3
Eleanor Noble - Evelyn Sweet; Diamondhead DBC51.04%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.83
1


Lynne Logan - Mary Jane Bright; Diamondhead DBC64.55%
1.41
2
1
1
Donald Brister - Tom Tomlinson; Diamondhead DBC62.95%
0.99
3
2

Patricia Price - J Price; Diamondhead DBC62.05%
0.72
4
3
2
Marion Clerc - Louie Harris; Diamondhead DBC60.23%
0.52
5
4
3
Janelle Kunellis - Donald Hopes; Diamondhead DBC56.82%
0.36

4
Barbara McCann - Shirley Hopes; Diamondhead DBC54.32%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.42
1


Jane Gerstenberger - John Gray III; Aiken Bridge Club64.54%
1.12
2
1

Jay Jacobs - Dorothy Johnson; Aiken Bridge Club55.95%
0.78
3
2
1
Patricia Biebel - June Charles; Aiken Bridge Club54.27%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.42
1


Greggory Roberts - Hugh Brown Jr; Aiken Bridge Club62.45%
0.99
2


Ernest Levinson - Lynn Mullins; Aiken Bridge Club58.63%
1.05
3
1

Ron Jaeger - Edwin Bowers; Aiken Bridge Club55.16%
0.74
2

Jean Wagner - Rose Coldiron; Aiken Bridge Club51.04%
0.70

1
Carl Angerman - Marilyn Sudlow; Aiken Bridge Club46.33%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.75
1


Joan Van Geffen - Judy Katz; LBA Wed-Sat60.65%
1.27
2
1

J.F. Lowenstein - Eleanor Onstott; LBA Wed-Sat56.71%
0.89
3
2

Twyla Hall - Marilyn Kelly; LBA Wed-Sat55.09%
0.64
4
3

Jack Lewis Jr - Sigurd Nordvoll; LBA Wed-Sat53.47%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.75
1


Larry Federico - Idell Adams; LBA Wed-Sat62.27%
1.23
2


Fred Woodruff - Ronald Berenger; LBA Wed-Sat58.80%
0.88
3


William Weiss - Dianne Chesson; LBA Wed-Sat57.41%
1.19
4
1

Sue Kachtic - Jan Jones; LBA Wed-Sat55.09%
0.83
2

Eileen Bagnetto - Richard Bagnetto; LBA Wed-Sat53.47%
0.60
3

Beverly Dupre - Jean Faia; LBA Wed-Sat46.76%

Section B North-South

MPsABCNamesScore
1.83
1


Dot Babin - Patti Harp; LBA Wed-Sat62.73%
1.28
2


Ann Barone - Marlene Ruckert; LBA Wed-Sat58.10%
0.92
3


Robert Berthelot - Erin Deloney; LBA Wed-Sat55.56%
0.64
4


B. B. Gordon - Jean Talbot; LBA Wed-Sat54.40%
1.12
5
1

Walter Frey, Sr - Neal Frey; LBA Wed-Sat52.55%
0.78
2

Debbie Falcon - Michael Falcon; LBA Wed-Sat51.62%

Section B East-West

MPsABCNamesScore
1.83
1
1

Keenan Romig - Suzanne Cliffe; LBA Wed-Sat61.57%
1.28
2


Douglas de Montluzin - Jane de Montluzin; LBA Wed-Sat60.88%
0.94
3
2

Fay Batt - Helen St Romain; LBA Wed-Sat55.09%
0.67
4
3

Lynne Hand - James Hailey Jr; LBA Wed-Sat54.40%
0.37
5


Linda Freese - Paul Freese; LBA Wed-Sat53.70%
0.65
4
1
John Petry, Jr - Marilyn Downs-Seward; LBA Wed-Sat51.39%

Section B North-South

MPsABCNamesScore
1.92
1


Louallen Thomassen - Paul Hogue; Village Card Club, Inc63.81%
1.34
2
1

Dwight Shatto - William Parry; Village Card Club, Inc53.67%
0.96
3
2
1
Susie Brunner - Gladys Dohrer; Village Card Club, Inc53.32%
0.53
4/5


Betty Schultz - Ray Banks; Village Card Club, Inc53.15%
0.64
4/5
3

Teri LaBove - Doris Waugh; Village Card Club, Inc53.15%

Section B East-West

MPsABCNamesScore
1.92
1


Billie Roberson - Millie Heisler; Village Card Club, Inc62.88%
1.34
2


Joseph Fischer - Ned Irving; Village Card Club, Inc60.23%
0.96
3


Eve Agnew - Louis Agnew; Village Card Club, Inc57.01%
1.19
4
1

Joyce Edwards - Becky Rogers; Village Card Club, Inc56.25%
0.83
5
2

Doris Ham - Kenneth Pyles; Village Card Club, Inc55.49%
0.70
3
1
James Podawiltz - Diana Podawiltz; Village Card Club, Inc51.52%

Sandhills Fri Aft 0-NLM

Section A North-South

MPsABCNamesScore
0.81
1
1
1
John Tracy Pickup - Cynthia Williams; Sandhills Bridge Studio60.00%
0.57
2
2
2
Charles S Young - Ina Young; Sandhills Bridge Studio55.83%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
0.81
1
1
1
Kay Scholz - Trudi Boylan; Sandhills Bridge Studio70.83%
0.57
2
2
2
Carolyn Burgan - Joe Burgan; Sandhills Bridge Studio52.50%

Columbia Fri Aft 0-1000

Section A North-South

MPsABNamesScore
1.12
1

Jay Shahani - Zan Edmunds; Columbia DBC63.39%
0.81
2
1
Sheryl Rhoden - Jim Willrodt; Columbia DBC54.17%
0.49
3/4
2/3
Lauren Alexander - Teri Kuhs; Columbia DBC50.00%
0.49
3/4
2/3
James Bass - Bill Oswald; Columbia DBC50.00%

Section A East-West

MPsABNamesScore
0.95
1/2

Joan Osteen - Jo Westbury; Columbia DBC59.23%
0.95
1/2

Bibs Hurt - Marianne Murphy; Columbia DBC59.23%
0.65
3
1
Michael McKenzie - Mary Ivey; Columbia DBC52.98%

Oak Island Fri Aft 0-1000 Friday Aft Session

Section A

MPsABNamesScore
0.93
1
1
Mary Stober - Mary Ann Cotter; Oak Island DBC77.50%
0.56
2/3

Susan Spencer - Yvonne Moody; Oak Island DBC60.00%
0.56
2/3

Laura Henderson - John Baronowski; Oak Island DBC60.00%

Savannah Friday Aft 0-200

Section B

MPsABCNamesScore
0.76
1
1
1
Annie Stanton - Diane Fitch; Savannah DBC60.94%
0.53
2
2

Helen James - Steve James; Savannah DBC56.77%
0.37

2
Ron Kent - Joe King; Savannah DBC51.56%

Tupelo DBC Fri Aft

Section A

MPsABCNamesScore
1.50
1


Betty Martin - Suzi Rogers; Tupelo DBC57.74%
1.12
2
1

Virginia Gordon - Peggy Campbell; Tupelo DBC53.57%
0.78
3
2

Lila Bailey - Lynne Harris; Tupelo DBC52.98%

Northshore DBC Fri Aft

Section A

MPsABCNamesScore
1.42
1
1

Elsie J. Czernia - Patricia Turner; Northshore DBC63.54%
0.99
2
2

Marty Swift - Sheena Swift; Northshore DBC59.38%
0.71
3
3

Gaylen H. Beatty - Beth Pepe; Northshore DBC56.25%

LBA Wed-Sat Fri Aft 0-300

Section C North-South

MPsABCNamesScore
1.01
1
1
1
Jim Kessler - Judy L Serou; LBA Wed-Sat61.61%
0.71
2


Sandra Dubroc - Wanda Picarella; LBA Wed-Sat60.78%
0.51
3


Audrey Cerise - Rosemary Austin; LBA Wed-Sat54.67%
0.60
4
2
2
Irene Mayer - Norton Berman; LBA Wed-Sat52.63%
0.43
3
3
Arnold Levy - Maline Levy; LBA Wed-Sat50.85%

Section C East-West

MPsABCNamesScore
1.01
1
1

Darlene Lindner - Gene Lindner; LBA Wed-Sat59.51%
0.71
2


Mollie Fraser - Irma Dearie; LBA Wed-Sat56.13%
0.60
3
2
1
Dale Strickland - Peggy Mccranie; LBA Wed-Sat55.40%
0.43
4
3
2
Sybil Lawson - Marda Johnson; LBA Wed-Sat53.61%

Omega Fri Aft 0-750

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.53
1
1

Philip Organ Jr - Philip Russell; Omega DBC60.10%
1.07
2


Joe DeSimone - Nell Pittman; Omega DBC58.33%
0.77
3
2

Linda Strang - Hazel Holcombe; Omega DBC56.73%
0.54
4
3

John Simdorn - John Tremblay; Omega DBC55.61%
0.35
5
4

Barry Curtis - Linda Curtis; Omega DBC53.04%
0.26
6


Jerlene Harpe - Paula Sparboe; Omega DBC51.92%
0.51

1
Linda Morgenstern - Judith Peterson; Omega DBC51.28%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.53
1
1

Barbara Lang - William Hawkins; Omega DBC59.29%
1.07
2


Peter Mallett - Bernard Barrett; Omega DBC58.49%
0.78
3
2
1
James Greico - Thomas Poland; Omega DBC58.33%
0.54
4


Dorris Sherman - Lloyd Weinerman; Omega DBC58.17%
0.56
5
3

Kay Beebe - Paul Beebe; Omega DBC53.85%
0.26
6


Sylvia Barsotti - Jo Bremser; Omega DBC52.40%
0.42
4
2
Shirley Rardin - Elizabeth Lovejoy; Omega DBC51.60%
0.22
5

Grace Schmidt - Tony Schmidt; Omega DBC50.16%

Friday Aft Open Pairs

Section A North-South

MPsABCNamesScore
2.08
1


Marvin Shatz - Dave McClintock; Hilton Head Island BC66.99%
1.48
2
1

Karen Ricker - Donald Buchanan; Hilton Head Island BC57.69%
1.04
3
2

Sheila Goad - Peggy Gibson; Hilton Head Island BC56.73%
0.74
4
3

Jay Rogaski - Pluma Bridgers; Hilton Head Island BC54.65%
0.52
5
4

Carol Williams - Martin Bloom; Hilton Head Island BC54.17%
0.35
6


Lynne Hoos - Gretchen Teich; Hilton Head Island BC51.60%
0.65

1
Stanley Hurwitz - Eileen Grover; Hilton Head Island BC47.60%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
2.08
1


Ronald Perry - Geoff Phipps; Hilton Head Island BC66.67%
1.46
2


Robert Schwartz - Ben Kingree III; Hilton Head Island BC58.33%
1.04
3


Patricia Seiler - Gloria Freer; Hilton Head Island BC54.17%
0.73
4


Lech Ekert - Roma Ervin; Hilton Head Island BC51.28%
1.27
5
1

Maurice Cordray - Jim Schwarz; Hilton Head Island BC50.96%
0.89
6
2

Ronald Danilowicz - Mary Davis; Hilton Head Island BC50.80%
0.64
3

Kathie Walsh - Merry Gerber; Hilton Head Island BC48.24%
0.70

1
John Stern - Linda Clark; Hilton Head Island BC46.47%

Section A

MPsABCNamesScore
1.83
1
1

Bonnie McDonald - Barbara Schlesinger; Hot Springs DBC60.37%
1.28
2
2

Ben Glazer - Frances Brown; Hot Springs DBC60.00%
0.92
3
3

Susan Trimble - Barbara Meiners; Hot Springs DBC55.56%
0.64
4


Bob Foster - Warren Swift; Hot Springs DBC52.96%
0.37
5


Janet Turner - Alyce Ebel; Hot Springs DBC51.11%
0.65

1
Betty Bryant - Elaine Gartenberg; Hot Springs DBC46.67%

Section F

MPsABCNamesScore
1.75
1


Virginia Wooten - Lou Dorsey; Ace Of Clubs62.50%
1.23
2


Alyne Mathes - Dave Herting; Ace Of Clubs60.19%
0.88
3


John Mahoney - Kitty Smith; Ace Of Clubs58.85%
0.48
4/5


Jim Crowell - Bill Burgess; Ace Of Clubs48.96%
0.48
4/5


Frances Stras - Peggy Kenny; Ace Of Clubs48.96%
0.98
1

Ann Moore - Bill Moore; Ace Of Clubs47.92%
0.69
2

Anita Reilly - Susi Primeau; Ace Of Clubs46.76%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.83
1
1

Ross Andresen - Joyce Goodman; Fridas With Debo58.56%
1.28
2


Chuck Krueger - Joe Walden; Fridas With Debo55.79%
0.89
3/4
2
1
Gail Creed - Reggie Ray; Fridas With Debo55.32%
0.78
3/4


Jean Davis - Lamar Peach; Fridas With Debo55.32%
0.37
5


Eldon Clayman - Susan Clayman; Fridas With Debo54.40%
0.64
3
2
Sue Acklam - Heidi Meade; Fridas With Debo52.55%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.83
1


Patsy Burnside - Susan Lassiter; Fridas With Debo60.88%
1.34
2
1

Arnold Hoffmann - JoAnn Massey; Fridas With Debo58.80%
0.92
3


Janet Case - Tom Snyder; Fridas With Debo57.18%
0.94
4
2
1
MaryAnn Mortimer - Mary Beth Shore; Fridas With Debo52.55%
0.67
5
3
2
Bill Kouri - Carmine Palermo; Fridas With Debo50.69%
0.47
4

Pam Barry - Marsha McCrory; Fridas With Debo50.46%

Section C North-South

MPsABCNamesScore
1.83
1


Jerry Helms - Bill Wisdom; Fridas With Debo67.59%
1.28
2
1

MaryAnn Blair - Sam Goldberg; Fridas With Debo57.55%
0.92
3
2

Kim Martin - Cathy Mitchell; Fridas With Debo55.56%
0.64
4
3

Cathy Gilmour - Jackie Key; Fridas With Debo52.81%
0.37
5


Marshane Griffin - Dan McDonough; Fridas With Debo50.03%
0.70

1
Cheryl Spaulding - Elizabeth Wood; Fridas With Debo48.00%

Section C East-West

MPsABCNamesScore
1.83
1
1

MaryLou Scholl - JaneB Smith; Fridas With Debo62.47%
1.28
2


Bruce Bedient - Jane Felton; Fridas With Debo58.82%
0.92
3


Susan Sutton - William Sutton; Fridas With Debo57.18%
0.89
4
2

Ann Cumpston - John Sharpe; Fridas With Debo53.70%
0.81
5
3
1
Beth Anderson - Dorothy Rumreich; Fridas With Debo52.64%
0.57

2
Tom Bowers - Susan Zamuto; Fridas With Debo46.73%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.58
1


Judy Parker - Jean Carr; Tallahassee DBC57.64%
1.19
2
1
1
Natalie Forman - Linda Meyer; Tallahassee DBC56.02%
0.83
3
2

Charles Christmas - R Philip Johnsen; Tallahassee DBC55.56%
0.60
4
3

Duane Meeter - Margaret Meeter; Tallahassee DBC53.94%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.58
1


Jeannette Winters - Shirley Aaron; Tallahassee DBC63.66%
1.27
2
1

Amy Peterson-Reznik - Richard Polangin; Tallahassee DBC54.86%
0.89
3
2
1
Cassius Davison - Marilyn Davison; Tallahassee DBC54.40%
0.64
4
3

Julie Weidner - Jeanne Kokesh; Tallahassee DBC48.84%

Section A

MPsABCNamesScore
1.67
1
1
1
Joan Highsmith - Wm Highsmith; Hattiesburg DBC62.39%
1.17
2
2

Robert Shearer - Tommie Wright; Hattiesburg DBC57.78%
0.84
3
3

Billie Johnston - James Morrison; Hattiesburg DBC54.63%
0.58
4


Jan Wansley - James Etheridge; Hattiesburg DBC53.15%

Section H

MPsABCNamesScore
2.00
1


Ron Smith - Linda Smith; Cleveland Bridge Club63.10%
1.41
2
1
1
James Visage - Linda Wheeler; Cleveland Bridge Club59.52%
1.00
3


Richard Mellor - Barbara Creagan; Cleveland Bridge Club57.44%
0.55
4/5


James Moon - Gail Moon; Cleveland Bridge Club55.36%
0.99
4/5
2

John Sughrue - Corinne Madden; Cleveland Bridge Club55.36%
0.71
6
3

Marguerite Smith - Cynthia Johnson; Cleveland Bridge Club53.57%
0.49
4

Harry Trewhitt - Judy Sullins; Cleveland Bridge Club52.98%
0.57

2
John Murphy - Marilyn Murphy; Cleveland Bridge Club45.54%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
2.08
1
1
1
Leigh Ann Malcom - Carol Cernogorsky; Fred's Club66.15%
1.46
2
2

Paul Chastain - Harry Goldben; Fred's Club60.18%
1.04
3
3

Marsha Gruner - Ginny Buck; Fred's Club59.03%
0.80
4
4
2
Kay Friedrich - Ken Friedrich; Fred's Club57.66%
0.57
5
5
3
Don Nute - Jane Nute; Fred's Club56.07%
0.35
6
6

Joe Sinkey - Judy Bailie; Fred's Club54.87%
0.40

4
Linda Rakowski - Mary Solomon; Fred's Club52.07%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
2.08
1


Bob Bisplinghoff - Bruce Miller; Fred's Club61.11%
1.55
2
1
1
Ron Solomon - Bill Drake; Fred's Club60.61%
1.09
3
2
2
Roger Moore - Terry Berg; Fred's Club56.19%
0.78
4
3

Joe Crim - Amaidas Makken; Fred's Club54.61%
0.54
5
4
3
Charles Day - Oby Dupree; Fred's Club53.80%
0.35
6


Debbie Cadora - Ron Cadora; Fred's Club52.59%
0.38
5
4
June Willingham - Susan Wellman; Fred's Club51.72%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.58
1


Ann Westrom - Otis LoVette; NE LA Bridge Association56.55%
1.11
2


Pat Lary - Irene Richardson; NE LA Bridge Association54.76%
1.19
3
1

Terri Trammell - Wendy Gray; NE LA Bridge Association54.17%
0.83
4
2
1
Merete Paolozzi - Angelyn Jones; NE LA Bridge Association51.49%
0.60
3

Barbara Lee - Barbara Harkey; NE LA Bridge Association49.40%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.35
1/2
1

Carolyn Lewis - Grim Locke; NE LA Bridge Association60.32%
1.35
1/2


Loretta Rivers - Barbara Norris; NE LA Bridge Association60.32%
0.79
3


Yvonne Armstrong - Jerry Armstrong; NE LA Bridge Association55.03%
0.55
4


Jane Russell - Katharine Kelley; NE LA Bridge Association53.97%
0.74
2

Dianne Walters - Michele Brown; NE LA Bridge Association48.94%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.67
1
1

Marie Eikinas - Val Eikinas; Orange County Senior Ctr58.63%
1.01
2/3
2/3
1/2
Jay Cooper - Sydney Elstran; Orange County Senior Ctr54.46%
1.01
2/3
2/3
1/2
Jean Hjelle - Jatin Katariya; Orange County Senior Ctr54.46%
0.58
4
4

Glenna Hurlbert - Esther Flashner; Orange County Senior Ctr51.19%
0.49

3
Dave Streifford - Margaret Rouse; Orange County Senior Ctr50.89%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.67
1
1
1
Stirling Haig - John Braun; Orange County Senior Ctr61.90%
1.17
2
2
2
Karen Curtin - Pete Peterson; Orange County Senior Ctr57.44%
0.84
3
3
3
Barbara Newton - Deanna Larus; Orange County Senior Ctr52.98%
0.58
4
4
4
Annette Levine - Amy Levine; Orange County Senior Ctr50.00%

Section C

MPsABCNamesScore
1.75
1


Patricia Stricklin - Dorothy Nuttall; Unit 170 Duplicate Bridge66.15%
1.23
2


Carol Festervand - Myrtle Fuller; Unit 170 Duplicate Bridge59.38%
1.12
3
1

Don Cagle - Donald Soileau; Unit 170 Duplicate Bridge57.29%
0.61
4


Bonita Hays - Wendell Hays; Unit 170 Duplicate Bridge56.25%
0.78
2

Lucille Hood - Ann Cook; Unit 170 Duplicate Bridge45.83%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.42
1


Stanley Altman - Jo Edwards; St. Simons Island DBC58.63%
1.12
2
1

Kay Butters - Jane Montgomery; St. Simons Island DBC56.85%
0.78
3
2
1
William Rearick - Shirley Egan; St. Simons Island DBC54.46%
0.53

2
Ramsey Badre - Judy Gordon; St. Simons Island DBC47.92%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.42
1
1

Molly Cook - Louise Grady; St. Simons Island DBC62.20%
0.99
2


Sue Latimer Brase - Bob Marett; St. Simons Island DBC55.06%
0.78
3
2

Dorothy Russell - John Flynn; St. Simons Island DBC54.17%
0.65

1
Kenneth Henson - Dave Hanson; St. Simons Island DBC50.60%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.50
1


Ann Lockhart - Harry Pollitt; Friendly DBC62.85%
1.05
2


Clay Young - Mym Young; Friendly DBC60.76%
0.75
3


Barbara Wright - Ned Kinsey; Friendly DBC59.38%
0.98
1

Jeanne Brennesholtz - Emily Vaughan; Friendly DBC54.86%
0.69
2

Sandy Craft - Jay Gervase; Friendly DBC46.53%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.50
1
1

Tudi Moldestad - John Gignilliat; Friendly DBC57.44%
1.05
2
2

Julia Guthrie - Jane Broadstreet; Friendly DBC54.76%
0.75
3
3

Tootsie Adderholdt - Sylvia Karasinski; Friendly DBC52.68%
0.65

1
Jim Connor - Sharon Dowdy; Friendly DBC49.11%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.83
1
1
1
Chichi Tucker - Ruth Stafford; Diamondhead DBC62.71%
1.28
2
2

Louise Echavarria - Lucie Harris; Diamondhead DBC60.21%
0.92
3
3
2
Frank Battaile - Bobbye Curtis; Diamondhead DBC59.38%
0.64
4
4

Joan Schenck - Lesly White; Diamondhead DBC51.67%
0.46
5

3
Eleanor Noble - Evelyn Sweet; Diamondhead DBC51.04%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.83
1


Lynne Logan - Mary Jane Bright; Diamondhead DBC64.55%
1.41
2
1
1
Donald Brister - Tom Tomlinson; Diamondhead DBC62.95%
0.99
3
2

Patricia Price - J Price; Diamondhead DBC62.05%
0.72
4
3
2
Marion Clerc - Louie Harris; Diamondhead DBC60.23%
0.52
5
4
3
Janelle Kunellis - Donald Hopes; Diamondhead DBC56.82%
0.36

4
Barbara McCann - Shirley Hopes; Diamondhead DBC54.32%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.42
1


Jane Gerstenberger - John Gray III; Aiken Bridge Club64.54%
1.12
2
1

Jay Jacobs - Dorothy Johnson; Aiken Bridge Club55.95%
0.78
3
2
1
Patricia Biebel - June Charles; Aiken Bridge Club54.27%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.42
1


Greggory Roberts - Hugh Brown Jr; Aiken Bridge Club62.45%
0.99
2


Ernest Levinson - Lynn Mullins; Aiken Bridge Club58.63%
1.05
3
1

Ron Jaeger - Edwin Bowers; Aiken Bridge Club55.16%
0.74
2

Jean Wagner - Rose Coldiron; Aiken Bridge Club51.04%
0.70

1
Carl Angerman - Marilyn Sudlow; Aiken Bridge Club46.33%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.75
1


Joan Van Geffen - Judy Katz; LBA Wed-Sat60.65%
1.27
2
1

J.F. Lowenstein - Eleanor Onstott; LBA Wed-Sat56.71%
0.89
3
2

Twyla Hall - Marilyn Kelly; LBA Wed-Sat55.09%
0.64
4
3

Jack Lewis Jr - Sigurd Nordvoll; LBA Wed-Sat53.47%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.75
1


Larry Federico - Idell Adams; LBA Wed-Sat62.27%
1.23
2


Fred Woodruff - Ronald Berenger; LBA Wed-Sat58.80%
0.88
3


William Weiss - Dianne Chesson; LBA Wed-Sat57.41%
1.19
4
1

Sue Kachtic - Jan Jones; LBA Wed-Sat55.09%
0.83
2

Eileen Bagnetto - Richard Bagnetto; LBA Wed-Sat53.47%
0.60
3

Beverly Dupre - Jean Faia; LBA Wed-Sat46.76%

Section B North-South

MPsABCNamesScore
1.83
1


Dot Babin - Patti Harp; LBA Wed-Sat62.73%
1.28
2


Ann Barone - Marlene Ruckert; LBA Wed-Sat58.10%
0.92
3


Robert Berthelot - Erin Deloney; LBA Wed-Sat55.56%
0.64
4


B. B. Gordon - Jean Talbot; LBA Wed-Sat54.40%
1.12
5
1

Walter Frey, Sr - Neal Frey; LBA Wed-Sat52.55%
0.78
2

Debbie Falcon - Michael Falcon; LBA Wed-Sat51.62%

Section B East-West

MPsABCNamesScore
1.83
1
1

Keenan Romig - Suzanne Cliffe; LBA Wed-Sat61.57%
1.28
2


Douglas de Montluzin - Jane de Montluzin; LBA Wed-Sat60.88%
0.94
3
2

Fay Batt - Helen St Romain; LBA Wed-Sat55.09%
0.67
4
3

Lynne Hand - James Hailey Jr; LBA Wed-Sat54.40%
0.37
5


Linda Freese - Paul Freese; LBA Wed-Sat53.70%
0.65
4
1
John Petry, Jr - Marilyn Downs-Seward; LBA Wed-Sat51.39%

Section B North-South

MPsABCNamesScore
1.92
1


Louallen Thomassen - Paul Hogue; Village Card Club, Inc63.81%
1.34
2
1

Dwight Shatto - William Parry; Village Card Club, Inc53.67%
0.96
3
2
1
Susie Brunner - Gladys Dohrer; Village Card Club, Inc53.32%
0.53
4/5


Betty Schultz - Ray Banks; Village Card Club, Inc53.15%
0.64
4/5
3

Teri LaBove - Doris Waugh; Village Card Club, Inc53.15%

Section B East-West

MPsABCNamesScore
1.92
1


Billie Roberson - Millie Heisler; Village Card Club, Inc62.88%
1.34
2


Joseph Fischer - Ned Irving; Village Card Club, Inc60.23%
0.96
3


Eve Agnew - Louis Agnew; Village Card Club, Inc57.01%
1.19
4
1

Joyce Edwards - Becky Rogers; Village Card Club, Inc56.25%
0.83
5
2

Doris Ham - Kenneth Pyles; Village Card Club, Inc55.49%
0.70
3
1
James Podawiltz - Diana Podawiltz; Village Card Club, Inc51.52%

Sandhills Fri Aft 0-NLM

Section A North-South

MPsABCNamesScore
0.81
1
1
1
John Tracy Pickup - Cynthia Williams; Sandhills Bridge Studio60.00%
0.57
2
2
2
Charles S Young - Ina Young; Sandhills Bridge Studio55.83%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
0.81
1
1
1
Kay Scholz - Trudi Boylan; Sandhills Bridge Studio70.83%
0.57
2
2
2
Carolyn Burgan - Joe Burgan; Sandhills Bridge Studio52.50%

Columbia Fri Aft 0-1000

Section A North-South

MPsABNamesScore
1.12
1

Jay Shahani - Zan Edmunds; Columbia DBC63.39%
0.81
2
1
Sheryl Rhoden - Jim Willrodt; Columbia DBC54.17%
0.49
3/4
2/3
Lauren Alexander - Teri Kuhs; Columbia DBC50.00%
0.49
3/4
2/3
James Bass - Bill Oswald; Columbia DBC50.00%

Section A East-West

MPsABNamesScore
0.95
1/2

Joan Osteen - Jo Westbury; Columbia DBC59.23%
0.95
1/2

Bibs Hurt - Marianne Murphy; Columbia DBC59.23%
0.65
3
1
Michael McKenzie - Mary Ivey; Columbia DBC52.98%

Oak Island Fri Aft 0-1000 Friday Aft Session

Section A

MPsABNamesScore
0.93
1
1
Mary Stober - Mary Ann Cotter; Oak Island DBC77.50%
0.56
2/3

Susan Spencer - Yvonne Moody; Oak Island DBC60.00%
0.56
2/3

Laura Henderson - John Baronowski; Oak Island DBC60.00%

Savannah Friday Aft 0-200

Section B

MPsABCNamesScore
0.76
1
1
1
Annie Stanton - Diane Fitch; Savannah DBC60.94%
0.53
2
2

Helen James - Steve James; Savannah DBC56.77%
0.37

2
Ron Kent - Joe King; Savannah DBC51.56%

Tupelo DBC Fri Aft

Section A

MPsABCNamesScore
1.50
1


Betty Martin - Suzi Rogers; Tupelo DBC57.74%
1.12
2
1

Virginia Gordon - Peggy Campbell; Tupelo DBC53.57%
0.78
3
2

Lila Bailey - Lynne Harris; Tupelo DBC52.98%

Northshore DBC Fri Aft

Section A

MPsABCNamesScore
1.42
1
1

Elsie J. Czernia - Patricia Turner; Northshore DBC63.54%
0.99
2
2

Marty Swift - Sheena Swift; Northshore DBC59.38%
0.71
3
3

Gaylen H. Beatty - Beth Pepe; Northshore DBC56.25%

LBA Wed-Sat Fri Aft 0-300

Section C North-South

MPsABCNamesScore
1.01
1
1
1
Jim Kessler - Judy L Serou; LBA Wed-Sat61.61%
0.71
2


Sandra Dubroc - Wanda Picarella; LBA Wed-Sat60.78%
0.51
3


Audrey Cerise - Rosemary Austin; LBA Wed-Sat54.67%
0.60
4
2
2
Irene Mayer - Norton Berman; LBA Wed-Sat52.63%
0.43
3
3
Arnold Levy - Maline Levy; LBA Wed-Sat50.85%

Section C East-West

MPsABCNamesScore
1.01
1
1

Darlene Lindner - Gene Lindner; LBA Wed-Sat59.51%
0.71
2


Mollie Fraser - Irma Dearie; LBA Wed-Sat56.13%
0.60
3
2
1
Dale Strickland - Peggy Mccranie; LBA Wed-Sat55.40%
0.43
4
3
2
Sybil Lawson - Marda Johnson; LBA Wed-Sat53.61%

Omega Fri Aft 0-750

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.53
1
1

Philip Organ Jr - Philip Russell; Omega DBC60.10%
1.07
2


Joe DeSimone - Nell Pittman; Omega DBC58.33%
0.77
3
2

Linda Strang - Hazel Holcombe; Omega DBC56.73%
0.54
4
3

John Simdorn - John Tremblay; Omega DBC55.61%
0.35
5
4

Barry Curtis - Linda Curtis; Omega DBC53.04%
0.26
6


Jerlene Harpe - Paula Sparboe; Omega DBC51.92%
0.51

1
Linda Morgenstern - Judith Peterson; Omega DBC51.28%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.53
1
1

Barbara Lang - William Hawkins; Omega DBC59.29%
1.07
2


Peter Mallett - Bernard Barrett; Omega DBC58.49%
0.78
3
2
1
James Greico - Thomas Poland; Omega DBC58.33%
0.54
4


Dorris Sherman - Lloyd Weinerman; Omega DBC58.17%
0.56
5
3

Kay Beebe - Paul Beebe; Omega DBC53.85%
0.26
6


Sylvia Barsotti - Jo Bremser; Omega DBC52.40%
0.42
4
2
Shirley Rardin - Elizabeth Lovejoy; Omega DBC51.60%
0.22
5

Grace Schmidt - Tony Schmidt; Omega DBC50.16%